Цена 1 часа рабочей силы, как правило снижается.

ІСТОРІЯ СТВОРЕННЯ ТА ДІЯЛЬНОСТІ ВІННИЦЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ

Материал из m-17.info

Версия от 13:47, 9 ноября 2011; Vladimir (Обсуждение | вклад)
(разн.) ← Предыдущая | Текущая версия (разн.) | Следующая → (разн.)
Перейти к: навигация, поиск

/ ПРАВО / Про суды и судей Украины / Вінницький районний суд Вінницької області /


Вінницький район утворений у 1923 році. Територія району 921 кв. км. Район об'єднує 54 населених пункти, у т.ч. 3 селища міського типу та 51 село.

Перші згадки про жителів сучасної території Вінницького району відносяться до VIII ст. до н.е., коли, з Прикаспію, через Дон вторгалися войовничі племена скіфів. Тому свідчать знайдені під час археологічних розкопок скіфські кургани біля сіл: Переорки, Стрижавка, Тютьки, Лука-Мелешківська. Реформа 1861 р. принесла селянам відміну кріпосного права. І в той же час на території району почала розвиватися переробна промисловість: спиртовий завод біля с. Переорки, цукровий завод в с. Степанівка, фарфоровий завод у с. Майдан.

В центрі Вороновиці знаходиться пам'ятник архітектури XVIII ст. палац Грохольських-Можайських. Будинок почали будувати в 1760 році польські магнати Грохольські. Сьо­годні під дахом цієї споруди працюють два музеї: музей авіації України і музей кобзаря Володимира Перепелюка. 1941-1944 рр. для України і зокрема для району були важкими воєнними роками. Наприкінці 1941 року у Коло-Михайлівському сосновому лісі почалося будівництво надсекретного об'єкта, який згодом отримав назву ставка Гітлера «Вервольф».

Указом Президії Верховної Ради від 1965.01.04, "Про внесення змін в адміністративне районування Української РСР" у зв'язку з об'єднанням обласних промислових і обласних сільських Рад депутатів трудящих Української РСР внесено зміни в адміністративне районування і затверджено по Вінницькій області Вінницький район (центр - м. Вінниця). Місто Вінницю залишено містом обласного підпорядкування.

На сьогодні Вінницький район досить потужна складова області, яка займає провідне місце в рейтингу економічних показників.

До внесення змін в адміністративне районування Української РСР діяв народний суд 1-ї дільниці Вінницького району та народний суд 2-ї дільниці Вінницького району. В зв’язку з реорганізацією (району Калинівки 1965 року) організовано народний районний суд Вінницького району.

Вінницький районний суд з 1965 року по теперішній час розміщений на території м. Вінниці. До 1997 року Вінницький районний суд розміщувався у приміщенні за адресою вулиця С.Наливайка, 19. На даний час Вінницький районний суд розміщується у приміщенні 1938 року забудови по вулиці Вінниченка, 27, м. Вінниці.

У 1987-1993 роках Вінницький районний суд називався Вінницький районний народний суд, а з 1994 року згідно Закону України «Про внесення змін і доповнень до деяких законодавчих актів України у зв'язку із змінами в Законі Української РСР "Про судоустрій Української РСР" № 4018-12 від 24.02.94 р суд перейменовано у Вінницький районний суд.

Головами суду були: Коваленко Галина Автономівна, Дзиговський Омельян Леонтійович, нині покійні. Свириденко Анатолій Борисович, працював головою суду з 1982 по 1990 рр., на даний час працює приватним нотаріусом.

З квітня 1990 року по теперішній час головою Вінницького районного суду є Гриценко Ірина Григорівна, яка працює на посаді судді з червня 1987 року. Це принциповий, вимогливий, чуйний керівник. Володіє організаторськими здібностями, вміло використовує дисциплінарну практику, надає практичну допомогу молодим суддям та іншим працівникам суду, за що неодноразово нагороджувалась Державною судовою адміністрацією України, облдержадміністрацією і обласною радою, Апеляційним судом Вінницької області, ТУ ДСА у Вінницькій області, похвальними грамотами, цінними подарунками, грошовими преміями.

Заступником голови Вінницького районного суду Указом Президента України в 2004 році призначено Андронова Володимира Матвійовича, який працює на посаді судді з 1982 року. На посаді судді Вінницького районного суду працюють судді Бондаренко Оксана Іванівна з 2003 року, Войтко Юрій Борисович – з 2002 року, Ганкіна Ірина Анатоліївна – з 2002 року, Спринчук Валерій Володимирович – з 2007 року. Штат працівників суду крім суддів нараховує 31 чоловік. Вінницький районний суд є судом першої інстанції і розглядає справи, віднесені процесуальним законом до його підсудності.

Вінницький районний суд є єдиним судом у Вінницькій області, який має у своїй територіальній підсудності Стрижавську виправну колонію №81, в якій знаходиться лікарня республіканського значення для засуджених, дільниця соціальної реабілітації; Якушинецьке професійне училище соціальної реабілітації для неповнолітніх, які скоїли злочин; обласну психіатричну лікарню №2 та обласний протитуберкульозний диспансер, що значно збільшує навантаження на розгляд суду подань, заяв та інших справ.

Личные инструменты